חפש:

זמן שינוי

לכבוד חודש ארגון בנושא 'לשנות' ביקשנו מיעל, המרכזת האלופה של סניף בני ברק- לכתוב לנו קצת על שינויים משמעותיים מהשנה האחרונה:
 
"סניף בני ברק הוא סניף בין הוותיקים בתנועה, כמעט 68 שנה! כיום שהעיר נהפכה לחרדית, ורוב האוכלוסיה הדתית לאומית עברה לערים שכנות או מקומות אחרים בארץ, נשארו מספר משפחות מצומצם מהציבור הדתי לאומי. המשפחות האמיצות שבוחרות לגור בעיר וסביבה מיוחדת לא מתפשרים על איכות בלגדל את ילדם, ושולחים אותם למסגרות מתאימות בעיר. אחד מהם הוא הסניף ששוכן ממש בכניסה לעיר סמוך לבנייני שקל והמכבי אש.
 
החניכים היום מלאי אנרגיות ושמחת חיים ויודעים למה הם באים לסניף. יחד עם ההיסטוריה המדהימה בעיר ובסניף הם בוחרים כל פעם לבוא ולהיות חלק בהמשך הפעילות המדהימה הבלתי פוסקת בסניף ומחוצה לו.
 
בשנה וחצי שהיו הקורונה ליוותה אותנו צמוד והשפיעה בהרבה מובנים על הסניף והחניכים.
אם זה מהתחלה שלא היה ברור איך לפעול עם ההנחיות, כי פתאום נחת עלינו דבר חדש ולא מוכר שמנסה לשנות לנו את הסדר יום, ואם זה בהמשך שצוות ההדרכה הבינו שצריך לקחת אחריות גדולה דווקא בזמן כזה שהחניכים נמצאים יותר בבית מרותקים ומשועממים, צריכים להמשיך את פעילות הסניף בשבילם, שיישארו מחוברים, שיעברו את הזמן בבית בטוב, ושינצלו את הזמן לשיח ופעילות גם מרחוק.
 
היום כבר אחרי תקופה כזאת אפשר להגיד שזה היה קשה. החניכים לא תמיד רצו והיו בעניין, והאתגר היה לנסות כל שבוע להמשיך את הפעילות אם זה בשיחות טלפון, פעולות בזום או שיחות וידאו נחמדות.
 
בחודשי החורף כמו כל שנה מתקיים חודש ארגון שמתסיס מחדש את האווירה הסניפית, מביא התלהבות חדשה סביב הפעילות ששונה משאר השנה.
 
השנה כשהודיעו שלא יתקיים חודש ארגון כרגיל כי ראו שלא מתאפשר לקיים אותו באופן מלא עם כל מה שכולל בתוכו והחליטו להעביר אותו לקיץ זה יצר תחושה מבאסת למדריכים שידעו שיכלה להיות להם הזדמנות לפעילות טובה ומיוחדת לחניכים שלא חוו עד אז בתקופת הקורונה.
 
החניכים חיכו ממש כבר לרגע שיצבעו את הקיר, ולזמן שיתאמנו לריקוד לקראת ההופעות חודש ארגון, וגם לארוחה הסניפית בלילה לבן. בכלל לא היה פשוט לקבל את זה.
 
למרות זה, קיבלו והבינו שהכי טוב שיוכלו לבוא בחודש ארגון שיהיה בקיץ בכיף ובלי חשש, וחיכו וציפו עד עכשיו שהחודש ארגון הגיע!
אני חושבת שזה מדהים לגלות כמה חודש ארגון הוא משמעותי עבור המדריכים והחניכים שמחכים לאווירה המיוחדת וההתלהבות שהחודש מביא איתו, פעילויות מסוג שונה, היכרות ושיח סביב הנושא השנתי, וההירתמות של כל החניכים גם אלו שלא תמיד הגיעו או היו, ועכשיו יכולים להתחבר מחדש דרך זה.
 
כמובן שזה מבאס שהשנה החודש לא יכל להתקיים כרגיל, ועדיין יותר כיף לגלות שהתנועה לא מוותרת ורואה חשיבות בלקיים את החודש הזה סביב הנושא השנתי, ובוחרת להעביר את החודש לזמן מתאים יותר שהקורונה לא מלחיצה אותנו מהצד.
 
אז נכון שבקיץ יוצאים לחופש, מטיילים, נופשים, נפגשים עם חברים, יוצאים למפעלי הקיץ עם התנועה, ונכון שזה מוזר שהחודש ארגון הוא שונה ולא בזמן הקבוע שלו בחודשי החורף, ובכל זאת אני בטוחה שעכשיו זה זמן מעולה להקדיש לפעילות כזו, ומגיע לחניכים שלנו שחיכו וציפו כל השנה להיות בתוך האווירה, והעשייה המיוחדת והשונה שיש בסניף.
 
עכשיו שזה הגיע ואנחנו ממש בתוך האווירה, החניכים כבר מתלהבים ומחכים כל יום לגלות עוד על הנושא, לבוא ללילה לבן, לשפשף קירות ולא ישנים בלילה עד השבת ארגון אנחנו יודעים שהיה שווה לחכות רק עוד קצת כדי להגיע לקיץ כזה מיוחד.
 
אפשר להגיד שלשנות הרגל של שנים זה בכלל לא פשוט, וכשמסתכלים על המציאות ורואים שהדברים לא תמיד מסתדרים, ואם נשנה באופן חד פעמי את ההרגל כדי לקבל תוצאות טובות יותר זה שינוי שיכול לעשות רק טוב אם רק נבחר! וזה בהחלט שינוי וצעד גדול לטובת הסניף להעביר את החודש ארגון לזמן מתאים שיאפשר לנו לפעול איך שנרצה וכמו שצריך להיות.
 
לסיום חשוב לי להגיד שאני מאמינה שהקורונה הביאה איתה שינויים רבים. ומחייבת אותנו לשנות הרגלים ודרכי פעילות, ובכל זאת עשד עכשיו צלחנו את זה כתנועה, ולא וויתרנו אף יום על המשך הפעילות, גם שזה דרש ממנו לחשוב אחרת, ליצור דברים חדשים ותוכן מעניין גם מרחוק, ובעיקר לא להפסיק בעשייה התנועתית כי אנחנו מאמינים ששום דבר לא יעצור אותנו, וימנע ממנו להמשיך לעשות ולפעול לטובת החניכים.
 
מאחלת לנו בהצלחה גדולה וגם כשיש שינויים נבין שהם לטובתנו ונפעל בחכמה יחד איתם."
 
 

כתבות נוספות

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.

Go up
Youtube

נגישות

 • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

 • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
 • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
 • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
 • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
 • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
 • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

 • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
 • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
 • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
 • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
 • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
 • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
 • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
 • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
 • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא