חפש:

מערך "אמת או חובה" פעולה 4, תקשורת בונה

תקשורת בונה

 

 

 

מטרת הפעולה:

 

החניכים ילמדו מהם המאפיינים של תקשורת אמיתית וירכוש כלים ליצירת תקשורת בריאה.

 

 

מבנה הפעולה:

 

א. מאפיינים של תקשורת נכונה

 

ב. בואו נשתמש בזה

 

ג. קשר אמיתי- סיכום

 

 

מהלך הפעולה:

 

א. מאפיינים של תקשורת נכונה

 

ניקח את הדפים (המופיעים בנספח 1) ונצלם מבעוד מועד כמספר החניכים.

 

נשאל את החניכים שאלות:

 

*איזה מאכל אתה הכי אוהב?

 

*מה התחביב שלך?

 

*מה ה'אני מאמין' שלי?

 

*מה גורם לי לשמוח?

 

*מהם חברות\קשר לדעתי?

 

*כשאהיה גדול…

 

*אני חושב שהקבוצה..

 

*אנשים חושבים שאני..

 

 

מהלך המשחק:

 

לכל חניך נחלק דף נבקש ממנו לא לכתוב את שמו, אלא להשאיר אותו אנונימי. נפנה את כולם למשבצת מס' 3 ונבקש

 

לכתוב בה את התשובה לשאלה הראשונה ששאלנו. לאחר מכן, נאסוף את כל הדפים ונחלק אותם שוב בצורה אקראית (כל

 

אחד יקבל דף אחר). נמשיך, ונפנה למשבצת מספר 7 ויבקש לכתוב בה את התשובה לשאלה השנייה. שוב נאסוף את כל

 

הדפים ושוב נחלק אותם בצורה אקראית (כך ששוב כל אחד יקבל דף אחר). וכן הלאה… עד שכל המשבצות מלאות

 

בתשובות מחניכים שונים. כשכל המשבצות יתמלאו, נחלק את הדפים המלאים בצורה אקראית לכל חניך ונבקש שתוך עשר

 

שניות )או זמן אחר שמתאים לקבוצה, ניתן גם יותר, תלוי במס' המשתתפים(, על כל חניך לגלות מי כתב כל משבצת

 

ולהחתימו במשבצת המתאימה. מי שגילה את מס' המשבצות הגבוה ביותר בזמן הקצוב- הוא הזוכה. לאחר מכן נחלק את

 

החניכים לכמה קבוצות קטנות (בהתאם למספר החניכים). כל קבוצה תקבל מעטפה עליה כתוב- "תקשורת נכונה". במרכז

 

כל קבוצה יהיו מונחים פתקים עם מאפיינים שונים של תקשורת:

 

כנות, שקרים, מחויבות, אחריות, רכילות, נתינה, פתיחות, הכרות

 

ניצול, שיח משמעותי, תחרותיות, אמון, קנאה, לשון הרע, הקשבה, השקעה.

 

 

על כל קבוצה לדון אילו פתקים היא מכניסה למעטפה שלה.

 

 

ב. בואו נשתמש בזה

 

נכנס את כל הקבוצה יחד, ונשים במרכז המעגל תמונות של:

 

*פלאפון

 

*טלפון

 

*מחשב

 

*מפגש פנים אל פנים

 

 

כל חניך יבחר תמונה ויציע יתרונות של כל אמצעי תקשורת (יש להתמקד יתרונות, בחסרונות דנו די והותר). לדוג': זמינות,

 

תדירות, חיזוק הקשרים, יצירת קשר עם רחוקים..

 

 

ג. קשר אמיתי- סיכום

 

לסיכום נזכיר שעסקנו רבות בבעיות שאמצעי התקשורת מעלים, אך יחד עם זאת ראינו שיש להם יתרונות גדולים והם

 

יכולים לשמש אותנו ככלים ליצירת קשרים, חיזוקם, העמקתם וכו'. במשחק נחשפנו קצת יותר אחד לשני. כעת נוכל למנף

 

את הקשרים שבינינו, להשקיע בהם וכן ללמוד כיצד לנהוג בקשרים שלנו גם מעבר לקבוצה.

 

 

לסיום, כדאי לתת לחניכים להתנסות בקשר אמיתי ונכון – ולומר משהו אמיתי אחד על השני, ועל עצמם בסבב. אחרי סבב

 

אמיתי נבקש מכל אחד לשמור על האמת שלו וללכת איתה קדימה בלי לזייף…

 

 

אפשר להאזין יחד לשיר של להקת המדרגות- אמת ?

 

 

 

 

* ניתן לצפות בנספחים בתוך קובץ הפעולה *

FacebookEmailTelegramWhatsApp
  • גילאים

    חבריא ב'

  • קטגוריה

    אכפתיות

  • סוג הפעילות

    פעולות

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.

Go up
Youtube

נגישות

  • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

  • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
  • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
  • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
  • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
  • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
  • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

  • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
  • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
  • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
  • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
  • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
  • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
  • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
  • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
  • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא