חפש:

ההרמוניה/ מערך תיקון עולם- פעולה 4

 

מטרת הפעולה:

 

החניכים ייפגשו עם הרעיון ההרמוני שבין להיות משפיע ומושפע, יעמדו על היתרונות שבכל צד וילמדו שיש לקבל מכל צד אך במידה נכונה

תוך נקיטת זהירות ולמידה של הבעיות שיכולות להיווצר לנו.

 

מבנה הפעולה:

 

  1. למידה "תוך כדי תנועה"
  2. דיון

 

מהלך הפעולה:

 

 

  1. למידה "תוך כדי תנועה" 

בשביל הרעיון, נלמד עם החניכים כללי חציית כביש.

  1. בוחרים את המקום הבטוח ביותר לחצייה
  2. עוצרים צעד אחד או שניים לפני שפת המדרכה
  3. אם אין מעבר חצייה בוחרים מקום בו שדה הראיה טוב (אין מכוניות חונות) ואנו רואים ונראים למרחוק
  4. מביטים לכל הכיוונים
  5. מקשיבים לקולות התנועה
  6. חוצים בקו ישר ובהליכה מהירה
  7. ממשיכים להסתכל לצדדים בזמן החצייה

לאחר מכן נתרגל עם החניכים חציית כביש במקום בטוח.

נשחק עם החניכים את המשחק הבא:

נושיב את החניכים במעגל ונבחר מתנדב, נקשור למתנדב את העיניים ונוציא אותו מהמעגל. המתנדב צריך לזהות חניך אחר שנבחר

בעזרת חוש המישוש (לזהות פרטי לבוש, שיער וכיוצ"ב). לחניכים אסור לדבר ולמתנדב יש דקה למצוא את החניך שבחרנו.

נוכל להקשות את המשחק ע"י שינוי סדרי המקומות של החניכים והלבשת פאות או פרטי לבוש אחרים על החניך הנבחר(בזמן שהמתנדב

לא רואה כמובן) כדי לקשות את מציאתו. את המשחק ניתן לשחק מס' פעמים עד שהחניכים ימצו את הרעיון.

 

  1. דיון 

ראינו עד עכשיו את חשיבות ההשפעה על הסביבה, ראינו שכמו שאנו יכולים להשפיע החברה יכולה להשפיע עלינו. ראינו גם שאנו ניתקל

בבעיות שונות כשנרצה להשפיע ויכול להיות שאפילו נהיה מושפעים.

כיצד אם כן לפי דעתכם יש לפעול? האם עדיין שווה להשפיע למרות הקשיים? האם אנו יכולים להימלט מהשפעה חיצונית? כיצד אם כן?

 

 

  1. סיכום 

ראינו את החשיבות של להשפיע וליצור מצב מתוקן יותר בסביבה, ראינו גם שמנגד הסביבה יכולה להשפיע עלינו בדברים שאנו לא נהיה

מעוניינים בהם מלכתחילה. ראינו שכשאנו באים להשפיע אנו יכולים להיות מושפעים מגורמים אחרים- כל מפגש עם המציאות ישפיע עלינו

מצד זה או מצד אחר.

אנו רוצים להגיד בסופו של דבר כי חשוב להשפיע וחשוב גם להיות מושפע! אבל- צריך זהירות רבה כשאנו מקבלים השפעה מגורם אחר.

כל תהליך הלמידה שלנו בסופו של דבר הוא השפעה חיצונית לנו! אם כן, ישנם השפעות שליליות וישנם השפעות חיוביות. כשאנו חוצים

כביש אנו הולכים לעבר מטרה מסוימת, לפעמים היא יכולה להיות קלה ולפעמים יתר מורכבת. אנו לא חוצים בעצימת עיניים. אנו בוחרים

את המקום המתאים ומסתכלים לצדדים ובוחנים טוב את הדרך כדי למנוע נזק! צריך היות מודע לבעיות שיכולות להיווצר וגם אם לא צריך

ללמוד להסתכל עליהן במהלך הדרך. במשחק השני ששיחקנו היה קצת קשה למתנדב זהות את החניך (במיוחד אם הוא לבש פאה) אבל

מתנדב שיבוא אחריו למשל וירגיש פאה יוכל כבר לדעת שאם הוא מרגיש פאה זה כנראה הבחור הנכון. כשאנו באים לתוך מציאות ומנסים

"לשחק בתוכה" אנו צריכים להכיר את הכללים והסכנות, וכן, גם את היתרונות. רק אם נפתח עיניים נסתכל לצדדים ונבחן את דרכנו ואת

הדרך המתאימה נדע להתמודד עם המציאות בצורה נכונה ולחיות בצורה יותר הרמונית עם פחות בעיות.

 

 

 

 

FacebookEmailTelegramWhatsApp
  • גילאים

    חבריא א'

  • קטגוריה

    אחריות

  • סוג הפעילות

    פעולות

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.

Go up
Youtube

נגישות

  • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

  • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
  • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
  • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
  • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
  • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
  • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

  • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
  • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
  • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
  • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
  • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
  • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
  • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
  • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
  • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא