חפש:

מרכז ההנצחה

יצחק צייגר

תאריך נפילה: כ' באדר א' ה'תשפ"ד (29 בפברואר 2024)

יצחק צייגר הי"ד בן 57, תושב שבי שומרון. התגורר ביישוב פסגות ב-30 השנים האחרונות. אב ל-3 בנים. יצחק התנדב לאורך שנים בארגוני ההצלה והחירום וסייע במסירות לכל נצרך. יצחק נרצח בפיגוע בתחנת הדלק בישוב עלי.

 

 

״צייגר הגדול – פעם חשבתי שקראו לו כך להבדיל מאחיו הקטן . עד שהבנתי שזה שמו לעולם וזה זכרו לדור לדור . הגדול !
יהודי שפעם בירידה בזהירות מסלע הסביר לי ברצינות תהומית שחייבים לשמור על הברכיים בשביל שנוכל לעשות מילואים גם בגיל חמישים ושישים . ( שנינו היינו אז מתחת לגיל 25 … ) הגדול שידע להסביר לי ברצינות תהומית שמאחורי כל אורות רצים, (קופסת עץ שבנה ותכנן בעצמו עם מנואלה ולוחות מגע לכל מעגל וכפפה שהכין לבטיחות חשמל ) ,תפאורה ליום הסניף , כתובת אש עם אומגה עומד אדיאל נשגב וגבוה בלשון קודשו של בעל שרידי אש ״ צו השעה הוא ליצור חוג של צעירים וצעירות, תנועת נוער עם התלהבות מידבקת וכח משיכה חזק״ צייגר הי״ד היה כה גדול בכדי להבין כי בכל ליפוף מדויק של חוט ברזל על היוטה בכל אחת מאלפי הדברים שעשה בחיוך נצחי יש שאלה כבדת משקל איזה התלהבות וכח משיכה אפשר ליצור בנוער.

 

 

גדולה שחייבה שהקפיץ של התוף יהיה מתוח שהגלגלת של הדגל תהיה מושלמת והכל למען שמו באהבה. אמר לי פעם -ל אתה מדריך אבל בסופו של דבר בכדי שיגיעו בכלל אליך ההתלהבות מהטקס מהמסדר מהמסע והמחנה היא שבונה את ההתלהבות של הילדים וככה ישארו ב״עזרא״.


הגדול שידע לכוון כל דבר לשם שמיים . ערב שבת נחמו ואתחנן תשמ״ו עוספיא על הר הכרמל הכל מוכן לשבת המלכה הגנרטור עם התאורה והמקררים , הערוב המהודר היוטה המתוחה לבית הכנסת והכל בזכות צייגר שניצח בשקט על המלאכה .דקות אחרונות לפני השקיעה מקלחת מאסף של העושים במלאכה צייגר הגדול מוציא קופסת פלסטיק עם ספוג וסבון ושמפו ומתקלח בזריזות שאי אפשר לתאר ועל פניו פחד ואימה מקדושת השבת שלא לאחר ולו לדקה . אחד השיעורים החשובים ביראת שמיים שהיו לי בחיי. ואז בריצה אדירה במעלה ההר לבית הכנסת. היה דומה בעיני באותם רגעים לאדמו״ר העולה מן הטבילה בערב יום הכיפורים ורץ לכל נדרי .

 

צייגר הגדול זכרון לפני אחרון אסרו חג של פסח תשע״א מסע חגס ארצי צחי פנטון ואני מנסים לארגן חוויה בלתי נשכחת עליה לילית לרמת המדבר תפילת ותיקין עם זריחה מעל הרי מואב פעילות בבוקר הקריר על פסגת ההר וירידה לנחל ערוגות המרענן לפני בא החום .פרוייקט שאפתני במונחי ״עזרא״ שאמור להפוך למסורת של מסעות חד יומיים לגיל התיכון ( חגס ) מכל רחבי הארץ. כמובן שאין מפעל כזה בלי צייגר כחובש בכיר .


הרב צחי כקצין סיור בחוד שם סטיקלייטים וסרטי סימון במקומות הנכונים וצייגר ואני במאסף עולים את המעלה התלול . באחת החניות אני מרים את תרמיל החובש של צייגר הגדול או יותר נכון מנסה להרים . לתמיהתי הוא משיב ״ טיול מדברי רב משתתפים צריך הרבה נוזלים ״ , שיבוש בעוקב המים ממשטרת אם דרג טמפרטורות מעל הצפוי ויש לנו מקרה התייבשות קשה במאסף בירידה סכנת חיים .

 

צייגר הגדול במלא גדולות ובקור רוח מקצועי מחדיר עירוי בנסיון הראשון אני מחזיק את ההשקית בחרדת קודש לפי הוראותיו המדויקות
״ זה שצריך גרביטציה זה לא אומר שתלך לך היד ״ .שקית ועוד שקית והמצב לא משתפר . הקשר לא עובד וצייגר מקבל החלטה לבצע ירי באויר מאקדחו להזעיק עזרה גם שם ניכרה גדולתו אני זוכר את הנחישות על פניו את הדאגה לאטמי אוזניים למטופלת וההרגעה של הסביבה ואז במהירות שליפה דריכה יד בוטחת ב45 מעלות מדויקות בדיקה והחזרה .
בדקות הארוכות של העליה לג׳יפ החילוץ הוא לוקח אותה אחד על אחד על כתפיו ואני עם תיק החובש שגם אחרי שירדו ממנו כמה ק״ג של נוזלים כבד מנשוא אשר צייגר הגדול סחב כל הדרך .
למחמאות של הצוות במיון הר הצופים על הצלת החיים הגיב בחיוך של ענווה ורק וידא איך מארגנים שיהיו ליד המיובשת בנות מהסניף שלה לתמוך בה .

 

צייגר הגדול לא מכלל שיש קטן ממנו אלא כך נזכור אותו צייגר הגדול שידע שכל דבר קטן הוא בעצם גדול מאוד .


הגדולה שלך צייגר הייתה חסרה לנו עוד בחייך .

צייגר הגדול הי״ד כי אנחנו קטנים מול האור , החסד והאמת שלך .״

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.

Go up
Youtube

נגישות

 • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

 • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
 • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
 • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
 • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
 • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
 • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

 • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
 • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
 • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
 • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
 • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
 • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
 • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
 • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
 • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא