קריאת התנועה לשל"פ

Page description Goes Here...

לחברות וחברי גרעין עמית, שלום

בשנים האחרונות קיים בתנועה פרויקט של"פ במספר ערים בארץ. פרויקט השל"פ - שמיניסטים לעיירות פיתוח הוא פרויקט חברתי שפועל בשיתוף ובתמיכת משרד החינוך ומטרתו ליצור ניידות חברתית ולהשפיע על הקהילה בה פועלים הגרעינים במספר מעגלים.

בראש ובראשונה מתקדמת פעילות השל"פ בכיתה בה לומדים חברי הגרעין ובה הם מתחברים לכוחות המובילים ומעצימים אותם. במעגל השני נמצא בית הספר בו הם משתלבים, ובמעגל השלישי נמצאת הקהילה העירונית.

ביה"ס שקולט של"פ זוכה בכוח משמעותי שלרוב ותרם ומשפיע על האוירה הבית ספרית בייחוד מהבחינה החברתית והערכית. אולם, מי שמגיע לשל"פ צריך להבין כי תפקידו הוא להיות תלמיד - עליו להשקיע ולהוות דוגמא גם בתחום הלימודי ולכן תלמיד שאינו "בגרותי" לא יוכל להצטרף לגרעין.

מעבר למיון, אנו במחלקת השל"פ בתנועת הנוער "עזרא", שמים את הדגש על ליווי קרוב ומשמעותי החל מתהליך ההכשרה ותהליך הקליטה בביה"ס וכלה בליווי שוטף במהלך השנה.

המיון מתבצע הן מטעם ביה"ס והקהילה והן מטעם התנועה תוך חלוקת תפקידים בין המלווים ויצירת מסגרת תומכת ומלווה לחברי הגרעין שפותחה הן לתמיכה אישית ורגשית והן לתמיכה מקצועית.

איך זה עובד?
חברי הגרעין מתגוררים בדירה ומנהלים אורח חיים עצמאי, הם מתפקדים כתלמידים לכל דבר ועניין ומשתלבים במארג החברתי הקיים בכיתה. ההשתלבות בכיתה נתפסת פעמים רבות כדבר קשה אולם המציאות מלמדת כי בבתי ספר בהם פועלים גרעיני של"פ ישנה ציפיה של התלמידים לחברי השל"פ שמשתלבים במהירות והופכים לחלק בכיתה, דירתם הופכת פעמים רבות למרכז שלומדים בו למבחנים ועורכים בו ערבי כיתה (כמובן שיש גם כללים לדירה ...).

לשלפים רבים נוצרת מערכת לימודים אישית, כל אחד מגיע מביה"ס אחר ועשה יחידות שונות לכן נדרשת נכונות ואורך רוח עד לייצוב המערכת של כל אחד מחברי הגרעין. בפועל אנו יודעים לפתור את שלל הבעיות הלימודיות דוגמת מגמה שלא קיימת בביה"ס הקולט, יחידות יחודיות, שאלון שונה וכו'. הבעיות נפתרות תוך שיתוף פעולה ועזרה של מנהלי המוסדות הקולטים ומשרד החינוך שנותן גם תקצוב מיוחד לצורך שעות פרטניות וסיוע בבעיות שמתעוררות בנושא.

כל מי שרגש השליחות פועם בו / בה והוא מעוניין להרוויח שנה ייחודית מלמדת ומעניינת מוזמן להציע את מועמדותו לפרויקט.

ניתן למלא את הטופס המקוון כאן

לפרטים: הודיה בן שימול 052-4739621

חזקו חברים!

 

חזרה למעלה

 

משתמש קיים

התחבר כ - הורה בוגר

אחד הפרטים אינו נכון

הורה חדש

אני - אב אם