מסלולי ההגשמה בתנועה

Page description Goes Here...

הגשמה הינה תחום בלתי מוגבל. כמעט בכל מקום אפשר למצוא תחום שבו ניתן לתרום. אנחנו כתנועה החלטנו להתמקד בשני מוקדי הגשמה מרכזיים, על מנת שההגשמה תקבל משמעות חשובה ובאמת תצליח. שני מוקדי ההגשמה הם מועדוניות ופרויקט עצ"ם.

מועדוניות
המועדוניות מופעלות ע"י מגשימי התנועה, על ידי חבר'ה בכיתות י - י"ב. מטרת המועדוניות היא לעזור לילדים בגילאי 6-12 בשיעורי בית ולהעביר להם פעילויות חווייתיות ערכיות. המגשימים מגיעים אחת לשבוע למועדונית אשר נמצאת בשכונות מצוקה, מתנ"סים או במרכזי קליטה. מתקיימת מידי פעם פעילות בשבת. הקשר המיוחד שנוצר בין החניכים למגשימים גולש מעבר לשעות הפעילות. המגשימים פוקדים את בתי החניכים, יוצרים קשר קרוב עם המשפחות, מהלך שתורם להעמקת העזרה. מתוך השטח אנו למדים על התלהבות רבה באיזורים בהם פועלים המגשימים.

עצ"ם - ערכים ציונות מסורת
תכנית עצ"ם הינה תכנית המכינה בנים ובנות לקראת הגיעם לגיל מצוות. קהל היעד הוא ילדי כיתה ו' / ז' ממסגרות הלימוד בבתי הספר הממלכתיים. התכנית מדגישה ערכים ציוניים של תחיית שיבת עם ישראל לארצו לה זוכה דורנו, לצד תחומים ממסורת ישראל. משך הפעילות כשנה שבמהלכה עוסקים כל חודש בנושא אחר. בין הנושאים: דמויות נשיות מנהיגות האומה, חגי ישראל, משמעות היות בת מצווה ועוד. לאורך השנה ישנן פעילויות משותפות לאמהות ולבנות. אירוע השיא של הפרויקט, מסיבת בת מצווה בסוף השנה לבנות המסיימות את השתתפותן בתכנית, טיול לירושלים וחגיגה של ממש!

הכשרות למגשימים
במהלך השנה מתקיימות הכשרות מקצועיות למגשימים במספר פעימות.
חשון - סמינריון "ברגל ימין"
אדר - שבת הנהגה
אסרו חג פסח - מצדיעים למנהיגים
אב - שבוע עבודה וסמינריון "עולים קומה"

במהלך השנה מתקיימות סדנאות בצוותים המקומיים ע"י מרכזת ההגשמה, צוות ההנהלה ומרצים חיצוניים.
 

חזרה למעלה

 

משתמש קיים

התחבר כ - הורה בוגר

אחד הפרטים אינו נכון

הורה חדש

אני - אב אם