ההגשמה - חזון והסטוריה

Page description Goes Here...

לפני מספר שנים התעורר בתנועה הצורך החזק לתרום ולפעול למען עם ישראל. לא רק במסגרת הפעילות השוטפת של הסניפים אלא בצורה יותר משמעותית ומלאה. ההרגשה היתה כאילו התנועה קיימת בשביל לקיים את עצמה ואין לה שום חלק בתמונה הכוללת של הציבור הישראלי.

השאיפה שלנו לתקן עולם, לשנות את המציאות לאט לאט אבל על בטוח ולהשפיע על החברה קיבלה את ביטויה במחלקת ההגשמה של התנועה שקמה לפני כשבע שנים.

ישנן כמה מטרות למחלקת ההגשמה. מחלקת ההגשמה משמשת כזרוע העשיה של התנועה. פרוייקטים תנועתיים של עשיה מתבצעים בניצוחה של מחלקת הגשמה, פעילויות בנושאי עשיה מועברות לחניכים על ידי המגשימים, וגולת הכותרת היא פעילותם של עשרות מוקדי הגשמה ברחבי הארץ שמופעלים על ידי המגשימים מגרעיני אליה, עמית ונצח.

מטרה נוספת היא לעורר את התנועה לעשייה, לדחוף את התנועה להשפעה על החברה הישראלית, לחשוב כל הזמן איך התנועה מתקדמת בעשייה שלה למען העם - ברמה התנועתית, ברמה האזורית וברמה הסניפית. אנחנו שואפים לחזק את ערך העשיה אצל החניכים כבר מקבוצת נטעים, לארגן התנדבויות ולפעול בקהילה. שעשיה ותרומה לכלל תהיה דרך חיים ולא רק עוד אירוע נקודתי בסניף זה או אחר.

תנועת הנוער עזרא הייתה הראשונה לעורר ולהקים את מערך ההגשמה. המשימה אותה קיבלו חברי גרעין אחיעד בשבת הגרעין שלהם היתה צמצום הפערים החברתיים בישראל. חברי הגרעין הקימו מועדוניות לילדים בשכונות מצוקה ושם פעלו בפעילויות חינוכיות - ערכיות אחרות.

בשנים הבאות ההגשמות הלכו והתפתחו, בשאיפה שכל גרעין יפעל על פי המשימה הייחודית לו כפי שנקבע בשבת הגרעין. כך בגרעין שה"ם הפעילות התמקדה בהפצת תורה בעם ישראל, גרעין עמיחי התעסק בקליטת עליה וכן הלאה. לפני מספר הוחלט שההגשמות יפעלו במתכונת אחת קבועה ורציפה והמשימה של כל גרעין תקבל ביטוי בצורות אחרות, כלל גרעיניות, ולא רק במסגרת פעילויות המגשימים. המגשימים כיום פעולים במספר מסלולי הגשמה: מועדוניות, פרויקט עצ"ם, .

המועדוניות כיום מהוות מוקד גאווה התנועה ומובילות את ראש החץ של העשיה התנועתית. רבים מהפרויקטים בהגשמות זוכים להכרה ולהערכה בעיר ובארץ. 

חזרה למעלה

 

משתמש קיים

התחבר כ - הורה בוגר

אחד הפרטים אינו נכון

הורה חדש

אני - אב אם