.

עלון בוגרים אדר ב' תשע"ט

הרשמו לעלון שלנו

בואו ועזרו לנו להגיע לעוד בוגרים. רישמו אותם לעלון! 

דבר המזכ"ל

בוגרים יקרים!

שמרו את התאריך – ועידת המאה בפתח!

חודש אדר מזכיר לנו כל שנה איך ספר הזכרונות של מלכי פרס יכול להפוך למגילת אסתר. כיצד?

אם היינו ממשילים אירועים תנועתיים לעיתונות, אזי הפעולות בסניפים היו ודאי העיתון, המסעות והטיולים היו עיתון סוף השבוע והמחנות והסמינרים יבטאו מן הסתם את הירחון. כולם הם למעשה כתבים חולפים של המלכים השונים המובילים את העולם.

המשותף לכולם הוא העיסוק שלהם בכאן ובעכשיו, במה שקורה ביום יום. עוצמתה של הועידה היא בהיותה אבן פינה המסמנת את העתיד ומעגנת את ההווה.

בעוד כמה חודשים (י"ד - ט"ו בתמוז שימרו את התאריך!) תתכנס הועידה הארצית. רבים מכם היו והובילו את ועידות העבר, וכולכם ודאי זוכרים את החגיגיות והחשיבות שיש לוועידה בחייה של תנועה.

הועידה היא לא עיתון חולף ואפילו לא ירחון, היא ספר הזכרונות של התנועה, שנפתח אחת לכמה שנים ובו נקראים מעשינו... היא הזדמנות שלנו לברור מספרי החולין את המוץ שיישאר גם במבחן הזמן.

אנו עושים הכל על מנת שועידת המאה תהפוך לאחד הכותרים המרכזים במדף, ולשם כך, כמו בכל שנת המאה אנחנו נערכים לשילובכם במהלך ימי הועידה. נשמח מאוד אם תקחו חלק בדיונים, בחשיבה ובכתיבת דברי ימי התנועה.

חזקו חברים!

שאול דה מלאך

 

מה היה החודש

כנס פוליטיקה עם האיחוד החקלאי

כחלק מעידוד מחשבה עצמאית ומוערבות בחיי החברה הישראלית, הנהגת התנועה והמרכזות לקחו חלק ביום העוסק בפוליטיקה הישראלית בשיתוף פעולה עם תנועה הנוער ה'איחוד החקלאי'. ביום זה השתתפנו בפאנל עם דוברת מועצת בנימין ומנכ"לית שלום עכשיו, וכן פגשנו פוליטיקאים ובינהם משה בוגי יעלון, רוויטל סוויד ועוד...

 

קבלו את שיר ה- 100

כתבו עלינו בערוץ שבע

עזראים בשביל ישראל - גם הבוגרים!

פרוייקט "עזראים בשביל ישראל" כבר יצא לדרך, עם אלפי חניכים ועשרות סניפים שבחרו את המסלולים ויוצאים לחרוש את שבילי ארצנו במסעות פסח הקרובים על שביל ישראל.

אנחנו רוצים לראות גם בוגרים משתתפים איתנו בפרויקט המדהים הזה, 

ולכן אנחנו שמחים להזמין אתכם לקחת חלק בפרוייקט.

רוצים לקחת חלק?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

ואל תשכחו לשלוח לנו תמונה מהשטח שמסמנת וי על מקטע זה.

ראיון עם בוגר

 יעקב שני

ספר קצת על עצמך

מוצאי מקרית אתא, אז כפר עטה, בגיל תיכון למדתי שנתיים ביב"ע כפר הרואה. אחכ שנתיים במחזור הראשון שך יב"ע קרית שמואל. בחופש הגדול שבין השביעית לשמינית עסקתי בהקמת 2 סניפי עזרא. בקרית מוצקין וקרית אתא שהם העסיקוני כל השמינית. במסגרת גרעין 'שלהבת' הייתי בהאחזות מודיעין, כיום מבוא מודיעין. אחר מכן בשל"ת בשלעבים. ואז עסקתי בפעילות בשבתות, בעיקר בסניף אשדוד. נשארתי חבר בקיבוץ שעלבים כ25 שנה. בתקופה הזו הייתי כמה שנים פעיל בהנהלה הארצית של עזרא. בהתחלה כגזבר, אחר מכן כאחראי על שנת שירות של הבנות. אחר מכן עסקתי בהקמת 'עמינדב' והקמת מרכזי ש.ש. במעלות, לוד, קרית עקרון, בני ברק, ירושלים. אחרי עזיבתי את שעלבים עברנו לקדומים עבדתי כמנהלח כספים בחברת בניה. אחרי 20 שנה עלינו ירושלימה. לקראת יציאתי לפנסיה למדתי כתיבת סת"ם. ועכשיו אני כותב את ספרו השביעי של הקב"ה. יש לי 7 ילדים הפזורים, הם וצאציאם מכדיתא בצפון עד אילת בדרום. מתל אביב הגדולה שבמערב עד 'החוה של אורי', שתהיה גדולה במזרח. כ"י.

מי מהמשפחה שלך בעזרא

נכדה אחת בתל אביב, הנכדים שבאלון מורה, עד כמה שידוע לי הם ב"עזרא", אא"כ הפסיקה הפעילות של "עזרא" שם. כנ"ל ב"אש קודש", כנ"ל ב"מצפה יריחו". 

מה לדעתך האתגרים של התנועה בשנים הקרובות

החשוב ביותר הוא הפצת יהדות, הדתה, בלי להתבייש ובמלוא מובן המילה, לא בכפיה, כי אין לזה טעם וא"א, אלא במסגרת הגרעינים התורנים העירוניים. אם זה נכון וטוב בעינינו, אז למה לא להנחיל לאחים שלנו? 

השנה התנועה עוסקת במאה ומעבר, מה המעבר שלך

המעבר שלי בשנים האחרונות, הוא מעיסוק בתורת הגלות = תלמוד בבלי, לעיסוק יותר ויותר בירושלמי וב'זוהר'. דהיינו, מעבר מעבודת השם במח, לעבודת השם בלב. ורחמנא ליבא בעי. 

למה דווקא עזרא

יש תופעה של דתי LIGHT, בתרגום לעברית 'דתי קל-דעת'. ויש בזה סתירה פנימית כי "אם ה' הוא האלוקים - לכו אחריו, ואם אתם הבעלים של עצמכם – אז תשקיעו הכל בעצמכם". תגדלו, תפתחו את עצמכם, וכו' וכו', ותכינו מזון לתולעים שיבואו, לעת"ל. בשביל זה "עזרא". מה שצריך לעשות – מקיימים, ומה שלא יודעים מקבלים הכוונה מרבנים, יראי שמיים, לא יראי רייטינג. 

סיפור, חוויה שזכורה לך

קבוצת הבנות במחזור הראשון של ש.ש. בלוד, הגיעה לתחילת השנה כבר בראשית חודש אב. בלוד, היה בי"ס ממ"ד שעמד להסגר מחוסר נרשמים לכתה א', 6 נרשמים בלב. נתבקשנו להקדים בואן, כדי לסייע להרשמה, כדי שביה"ס הזה לא ייסגר. ואכן, ההרשמה עלתה ל 30, וביה"ס לא נסגר. שנים רבות אח"כ, החברה שעבדתי בה כמנהל כספים, ישבה בתקופה זו בא.ת. הצפוני בלוד. יום אחד הפנה אלי בעל החברה יהודי, שבא לבקש עזרה כספית. הוא ספר לי שהוא מורה בלוד, בבי"ס (X), והוא מארגן ליל סדר משותף למשפחות בשכונה, שמתקשות ל"הרים" ליל סדר לבד. בשיחתנו התברר שהוא נכנס ללמוד באותה כתה א' שבנות המחזור הראשון של ש.ש. הצילו מסגירת ביה"ס. התרגשנו, שנינו. !!! 

מה זה להיות עזראי בעינייך

"נעשה ונשמע". אמרו בנ"י בעת קבלת תורה. א"א לעשות מה שטרם נאמר. לכן, חייבים לפרש ש'נשמע' אין הכוונה לשמיעת האוזן, אלא הכוונה ל... הבנה. במלה 'נעשה' מופיעות האותיות ע.ש.ן. ונותרה האות ה"א. במלה 'נשמע' מופיעות האותיות ע.ש.ן. ונותרה האות מ"ם. גם כשההבנה שלנו נתקלת ב'מסך עשן', לוטה ב'ערפל', איננו מבינים את צווי השם על בוריו, נשאיר את ה'מ"ה' (בגימטריא 'אדם') , בצד, ונקיים את דבר ה' במלואו. בלי פלפולים, בלי ספקות – נעשה !!!!

 

בוגרים כותבים

עזרא, העזרא הידד...

חנה פיקאר- סניף מרכז

 

חודש אדר, חודש שמח ומחולל נפלאות כך כחנוכת סניף מרכז ירושלים, חיכינו לחודש ה"משוגע" הזה, חיכינו לשוק פורים, לתחפושות המיוחדות והמשכנו בסניף קטמון עם הצגות, תחפושות וכמובן כיבוד אבל השיא היה בסניף לוד, בקומונה, בלי חשבונות ובלי מעצורים כולם היו שותפים לשוק ולמסיבה והכל ברוח מרגשת ובעיקר שמחה ומתלהבת.

אחרי כל כך הרבה שנים הזיכרונות מטושטשים אבל השמחה והתמונות נשארות חיות כפי שהיו.

לא היו פלאפונים עם תמונות בצ'יק, כל תמונה הייתה מתנה וארוע אז הכל נחרט בלב כתמונה מטושטשת ומלאת זיכרונות וגעגועים.

סניף עזרא לוד הוא מושג, הוא כבוד, הוא יש מאין... הוא הוציא חניכים מובילים עם קשר שלא נותק, עם מסירות נפש מיוחדת. רק לספר לכם קוריוז.

יום אחד הייתי באחד מישובי יש"ע, אני הולכת לתומי על השביל, באים לקראתי שני גברים מזומנים מדברים ביניהם, לא הסתכלתי(כך לימדוני בעזרא...) ורציתי להמשיך בדרכי אבל אחד מהם עוצר ואומר לי: "חנה?" ואז פונה לחבר שלו ואומר לו: "בזכות עזרא לוד אני פה, נשוי עם ילדים, אברך עם בית של תורה".

הבחור הזה היה בכיתה ט' על הברזלים בעיר לוד, ניסינו למשוך את החבר'ה האלה לסניף יחד עם המדריך האגדי שלהם והוא בא, התלהב - נשאר והיום הוא גאוה לעם ישראל. אז חבר'ה תמשיכו בדרך של מסירות, של בניה והתלהבות, גם איפה שלא ניראה לכם מתאים- תנסו, תיתעקשו ודווקא מישם, ממסירות הנפש שלכם יבוא הנס, יבואו הכוכבים של עם ישראל.

בברכת עלה נעלה

 

 

חפשו אותנו בדף הפייסבוק של התנועה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.