.

עלון בוגרים אלול תש"פ

- הרשמה -

נשמח להרחיב את שורותינו ולהגיע לבוגרים נוספים.

בוגרים כותבים
סימה יצחקי, הדר גנים, בוגרת צוות מנחים

זהו זה, נרשמתי לאוניברסיטה.

אחרי שנתיים של שירות לאומי ושנתיים בבית המדרש (אל תגלו לאמא), כשכל החברות שלי כבר עם רגל אחת מחוץ לתואר, זה לא שהתבטלתי (למרות שאולי גם זה בסדר), אבל עדיין- ביחס לחלק מבני גילי הצעירים, נדמה שנשארתי הרחק מאחור.

חברתה הטובה ביותר של הסטודנטית הינה הדחיינות, ואני, לצורך העניין, בעלת יכולת ריכוז נדיפה להפליא, או כמו שקוראים לזה בשפה המקצועית- בעלת 'הפרעת קשב' (להבדיל ממופרעת, כמובן).

ניגשתי להתכונן לתואר בחריצות (מותר להגזים?) ובשלב הראשון גיליתי להפתעתי שמשימת הרכבת המערכת מוטלת על האדם שיעשה זאת בצורה הכי פחות טובה, כלומר- עליי.

'זיהוי מכשול ראשון-בוצע' הרהרתי- וניגשתי לתרגול בחשש. לאחר ביצוע בינוני, טפחתי לעצמי על השכם והאגו. למחרת- גיליתי להפתעתי שהתרגול לא נשמר (זו לא הייתה הפתעה לשאר הסטודנטים) עודדתי את עצמי בעזרת משפטי העצמה נבחרים וניגשתי בשנית למשימה. ביצעתי מספר התניות חיוביות וחזרתי בשמחה אל הפיג'מה.

בזמן אמת הצלחתי בקלות יחסית (נהמתי בתסכול רק פעם אחת) לבצע את המשימה, רשמתי לי את הפרטים וריחפתי לי הלאה, מזכירה לעצמי בדחיפות שההזדמנות האחרונה לשינויים היא בתאריך כך וכך בין 00:00 ל04:00. החבר'ה מהתואר העירו הערות מחכימות בוואטסאפ – כך נודע לי ששכחתי את כל הדברים החשובים.

מבט בשעון גילה לי שכבר אחרי חצות. עדיין לא כיבו את הירח או את המחשב. בירכתי את עצמי על מזלי ופתחתי פתח לשטן- איזה יופי זה כשמתכוננים, הכל מצליח. (כוחי ועוצם חריצותי העכירו את האווירה). נכנסתי אל הפורטל ושיוועתי למציאת מוצא. מאחר ואני בעלת תושייה סבירה, רעננתי את העמוד, ניסיתי שלל אפשרויות, לחשתי תפילה, חזרתי לדף הבית----

וגיליתי שפספסתי ביום, ככה זה- תאריכים מתחלפים. בדקתי בלוח השנה והבנתי פתאום שאלול עומד להיגמר.

ככה זה בעצם עובד בעולם של הגדולים: הסליחות הפכו להתנצלויות קטנות. כן, חטאנו לפניך, יש מצב להארכת זמן?

ולרגע חזרתי אחורה, אל שנת השירות הראשונה שלי, ניסינו בדירה לארגן קצת אלול, קצת נשמה יהודית בוערת טובה כזו, לפחות. ובאותם ימים כל בוקר היה התחלה חדשה, ומאבק מלא באידאלים- חובת ההוכחה היא עליי, וזה אפילו הצליח לפעמים. וכל תפילה שהצלחתי להתפלל הייתה כמו טיפוס על הר, כמה קל היה להתכוון, הדמעות זרמו באופן טבעי ותחושת השליחות פעמה בעוצמות.

בבית המדרש למדתי לכוון את הלהבות, לדייק את המעשים.

היה לי ממש טוב עם זה, הרגשתי שבסך הכל אני מבינה ויודעת לפחות מה הכיוון הכללי. מחיאות כפיים לעצמי וכל הכבוד ואיזה יופי. אבל בתכל'ס? המשימה האמיתית עוד מחכה- להביט למציאות בעיניים. לכבות מניפולציות ודמיונות בלי לאבד את החיות שבמעשים.

 

שיפה תהיה השנה,

ואם אפשר- רק טיפה שונה, שגרתית יחסית.

דו''ח תנועה עם יונתן דובוב

החודש לפני... 

 "אנשים בני חברה מסויימת עושים מעשים ואומרים דברים אשר התרגלו והסכימו ביניהם לראות כנכונים, אף כי מעולם לא בדקו בדיקה מצפונית אם אמנם נכונים הם... " 

מתוך עיתון 'שערים', 1956

 את המאמר המלא ניתן לקרוא באתר הספריה הלאומית.

יש לכם עדויות לעוד רגעים היסטוריים לשתף בעלון?
שתפו אותנו!

100@ezra.org.il

פוגשים בוגרים

ראיון אישי: צחי קליין - גרעין אחיעד

ספר לנו על עצמך
נשוי ואב לארבעה. ר"מ שיעור א' בישיבה הגבוהה "רועה ישראל" ביצהר.

עוסק במוזיקה, כותב מלחין ושר. עובד כעת על אלבום הבכורה ומופע מקורי.

לאחרונה הוצאתי עד כה שני שירים שהצליחו מאוד גם במדיה הלא מגזרית. השיר הראשון "נִידָבֵּק" בעקבות תקופת הקורונה שמזמינה למבט פנימי יותר על העולם כולו. השיר השני "שלהי שנה" על תשובה משמחה ומתוך אהבה בימי אלול.

חוויה / סיטואציה / זיכרון חזק מהתנועה.
קשה לבחור מתוך כ"כ הרבה דברים וחוויות בתנועה. חניך, מדריך, סולן צוות הווי, שליח שבתות ארגון ומדריך בסמנריונים השונים. בכל זאת, אולי הכי מרגש היה דווקא בתור חניך, אירוע מוצאי שבת גרעין, שבה הכריזו על השם החדש והמהות שלנו בתור גרעין בפסגת מצדה. וואו, זה היה אש!
אם אפשר עוד אחד, אז המופע של צוות הווי בנטיעות. כל התנועה באוויר, אנדרנלין מטורף, הופעה אדירה מול 10,000 איש עם גאוות יחידה ושייכות לתנועה. כ"כ הרבה חניכים ומדריכים ששרים בקול גדול את השירים האהובים שלנו. חוויה בהחלט בלתי נשכחת!!


דמות שזכורה לך.
ללא ספק, זאביק בר- לב. רכז מחוז מרכז-צפון האגדי, מחנך גדול ואידיאליסט שייסד את ה"פיזמחוז" שגיבש את המחוז ובנה את צוות הווי של התנועה. אתו הוצאנו את הדיסק המשובח והזכור לטובה והופענו רבות באירועי התנועה. בעייני היה זה משב רוח מרענן ומשמח לתנועה כולה!

איפה היית רוצה לראות את התנועה בעוד 100 שנה?
לתנועת עזרא כוחות גדולים ועצומים והייחודיות שלה בעיניי דורשת פעילות נרחבת יותר בשני תחומים שעדיין לא קבלו מענה מספיק מצדה. האחד הוא נושא ההתיישבות בארץ ישראל והשני עבודה בתפוצות להנחלת יהדות וציונות ודחיפת עלייה. כל זה כמובן יעלה את המודעות לתנועה בקרב הציבור הרחב וייתן לה השפעה גדולה יותר.

מה אתה מאחל לחניכי התנועה החדשים?
לכו עם האמת ועם הלב שלכם! תבטיחו לעצמכם להיות אידיאליסטים שיכולים לשנות את העולם לטובה גם כשתהיו מבוגרים ואפילו עד 120, עם אש בעיניים ורצונות בשמיים!

איך אתה תופס את המושג תורה עם דרך ארץ ישראלית?
היכולת לחבר שמיים וארץ באופן שהקודש מחיה את החול, מזכך אותו ונותן לו חן מיוחד בכל התחומים. בכלכלה, במדע, באומנות ובשירה, ובכל מקום שיש בו חיים ועשיה.

האזינו עכשיו לשירו החדש של צחי!

בואו לעבוד איתנו!  

מגייסים :

 מנהל/ת אדמינסטרטיבית 🛠 רכז/ת שכונות ירושלים 🛠

מלווה דירת של"פ 🛠 מנהל/ת חשבונות 

.................................... 

המיונים לצוות מנחים בעיצומם! 

חדש- מלגת מנחי חג"ס!

....................................

לפרטים נוספים והגשת מועמדות לחצו פה

הירשמו לעלון

מדי חודש תישלח מהדורה חדשה לדוא"ל, נשמח לפגוש אתכם שם :) 

חפשו אותנו בדף הפייסבוק של התנועה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.