חפש:

ועידת ה-100

10 עובדות על ועידת ה-100

 1. זה לא רק הכמות, אבל יש כמות! כ-341 נציגים מהסניפים הפזורים בכל רחבי הארץ לקחו חלק בועידת ה-100. נציגים אלו נקראים צירים. מתוכם 155 חג"סניקים (כיתה ט'-שיעור א'), 138 בוגרים, 48 מרכזות ו-30 אנשי הנהלה.
 2. מעבר במקצועיות והכשרה – צירי הועידה עברו הכשרות בנושאים שונים- שיווק, דיבייט, הטמעה, ניסוח, הדרכה, ותורה עם דרך ארץ ישראלית. ההכשרות הועברו על ידי אנשי מקצוע, במטרה להקנות לצירים כלים בהם יוכלו להשתמש במהלך הועידה. כל הכשרה נתנה מבט מכיוון שונה על ההצעות השונות ועל ידי כך ההצעות נכתבו בצורה ברורה, משכנעת, ותואמת יותר את ערכי התנועה.
 3. מעבר למחויבות – החל מהשנה הקרובה, השמיניסטים שלנו ימשיכו להיות פעילים בתנועה. בועידה הוחלט להקים את פרויקט של"ם– שמיניסטים לעשייה משמעותית. במסגרת הפרויקט יוקמו מסגרות מיועדות לשמיניסטים דרכן הם יוכלו להמשיך ללמוד, להתפתח, לעשות ולתרום. אחרי כל השנים כחניכים וכמנהיגים בתנועה אנחנו מאמינים שלשמיניסטים יש עוצמות וכוחות שרק מחכים לצאת לפועל ולבוא לידי ביטוי.
 4. מעבר לנוער – אנחנו מאמינים שלבשורה של עזרא צריך להיות מקום גם בחיים הבוגרים שלנו. בועידה עברה הצעה לקדם מסגרות בוגרים ומסגרות המשך כמו כפרי סטודנטים, חיזוק "קדם" בית המדרש התנועתי, ועוד! דרך המסגרות הללו יהיה ניתן לתרום, לפעול, להתמלא ולהתקדם, וכל זאת- בדרך העזראית!
 5. מעבר בתורניות – בועידה הוחלט לקדם הצעה בנושא תורניות, ובמסגרתה כל סניף יבחר כיצד לחזק את העולם התורני שלו בדרך שהכי מתאימה לו. בסניפים בחרו בין לימוד שבועי, הקמת בית מדרש סניפי, לימוד בחברותות ועוד. בתהליך הבחירה הנוער בסניפים התעמק בנושא התורניות, דן בו, והעלה נקודות חדשות למחשבה.
 6. דיבור חי מהשטח – הנהגת התנועה רוצה לשמוע את מה יש לעזראים שבשטח לומר! בועידה עברה הצעה לקיים פעם בשלושה חודשים מפגש בין רכזי האזור ואנשי ההנהלה עם נציגים מהסניפים השונים כדי לשמוע מהשטח באלו נושאים הכי כדאי להתמקד ולפעול כרגע.
 7. מתמסרים כדי להגיע למליאה באיכות – אם נחשב את שעות השינה של כל אנשי הועדה המתמדת, שהיא הועדה הכללית האחראית על הניסוח והליטוש האחרון של כל הצעה, נגיע לבערך חצי שעה סה"כ.
 8. ההאקאתון! – אחד משיאי הועידה היה ההאקאתון- מרתון רעיונות! צירי הועידה התחלקו לקבוצות וכלל הקבוצות היו צריכות לפתור את אותה בעיה בדיוק! במשך שלוש שעות (רצוף!) הקבוצות ישבו סביב שולחנות באולם ענק ודנו ועלו רעיונות מקוריים, תוך ניסיון לעמוד בזמנים הקצובים לבניית הצעות לפתרונות. מתוך ההאקאתון עלו הצעות חדשות רבות, ביניהם פרוייקט של"ם המוזכר למעלה. זה היה ההאקאתון החינוכי הראשון בעולם!
 9. הייד פארק – ה"הייד פארק" היה חלק חשוב ומשמעותי בועידה. לאחר הרבה דיונים, מחשבה, ולילות בלי שינה כל צירי הועידה הגיעו למליאה כדי להציע את ההצעות שלהם. אבל רגע לפני כן היה להם האפשרות להציג את ההצעות לשאר הצירים, ולסייר בין הרעיונות השונים שהוצגו; לשכנע ולהשתכנע. כך ניצלו את הדקות האחרונות לפני ההצבעות הסופיות.
 10. מקום של כבוד –  בועידה אנשים רבים ומשמעותיים באו לבקר ולקחת חלק. ביניהם- רב התנועה, הרב אורי שרקי; שר החינוך, הרב רפי פרץ; חברת הכנסת עידית סלמן; מזכ"ל תנועת הצופים, קלי כהן; מזכ"ל תנועת עוז, אלי ליפשיץ; מנכ"ל תנועת האיחוד החקלאי, רון זדלמן; מזכ"ל מועצת תנועות הנוער, נפתלי דרעי; נציגים רבים ממועצת התנועה; ועוד!

החלטות ועידת ה-100

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.

Go up
Youtube

נגישות

 • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

 • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
 • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
 • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
 • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
 • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
 • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

 • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
 • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
 • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
 • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
 • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
 • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
 • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
 • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
 • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא